Forum mieszkańców osiedla Górki Małobądzkie w Będzinie

www.NaszeOsiedle.net
Teraz jest 2014-08-30, 07:14
mieszkania

Strefa czasowa: UTC + 1

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-10-18, 19:09 

Zaczęło się, firma Parking Serwis blokuje auta klientów z Biedronki. Co chwila interwencja Straży Miejskiej I Policji.
Uważajcie gdzie parkujecie.

Ciekawi mnie czy teren pod garażami też jest ich, bo zapchali tam kupę gruzu i śmieci jak karczowali teren po fabryce butów.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-18, 20:35 
Moderator

Ciekawe co zrobią, jak będę robić zakupy zarówno w tej "galerii" jak i w Stonce... Pewnie będzie trzeba przeparkować auto :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-19, 11:38 

Wczoraj moja znajoma zaparkowała na terenie przy "Stonce", gdzie od jakiegoś czasu są zakazy. Nie była tam od dawna, stąd też nie zauważyła tego. Za zaparkowanie na szutrowym terenie dwóch młodych, nastawionych agresywnie panów kazało Jej zapłacić 150 zł mandatu. W razie odmowy - straszyli odholowaniem samochodu. Nie wiem, jak się to skończyło, ale jak się dowiem, dam znać. Piszę ku przestrodze.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-19, 14:00 

Znajoma zaparkowala, zalozyli blokady. Wezwala policje. Spedzila tam prawie dwie godziny, ale panowie zdjeli blokady i nie zaplacila ani zlotówki.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-19, 19:08 

No to moja żona wczoraj podjechała tam samochodem, poszła do piekarni król po pieczywo, wyszła za 3 minuty, patrzy a na kole ma założoną blokadę. Dwaj "chamscy panowie" do niej podeszli i mówili jej że ma zapłacić 150 zł. Ona im pokazała pieczywo, które kupiła w Królu, a jeden z nich do niej tekstem: "a może Pani to pieczywo w biedronce kupiła".

Właściciel galerii przez to tylko odstrasza sobie klientów.
Porażka !!

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-19, 19:17 

Potwierdzam! Porażka na całej linii! SZYKUJCIE SIĘ NA SZLABAN!!!

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-22, 14:46 

Firma nazywa się Parking Partner i jest słynna z metod skrajnie odległych od profesjonalnych. Wystarczy wujka google spytać... Oj jest tam sporo o nich. Ale z podobno i miejsca pod Biedronką też nie są bezpieczne, gdyż Jeronimo nie zadbało o uregulowanie kwestii gruntu pod parking. Zakaz parkowania sugeruje, że droga koło Biedronki jest drogą wewnętrzną i przeciwpożarową. Szykuje się cyrk na kółkach albo raczej na blokadach. W sobotę jednemu gościowi założyli blokadę, pałki odmówiły interwencji i kolo blokadę rozmontował. I dopiero wówczas pałki przyjechały na wezwanie Strażników Teksasu. Się będzie działo.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-24, 14:23 

Pedały z PARK PARTNER..... jeden pseudo MMA w dresach druga stara CHLEJA z epoki PRL.... pewnie koledzy z celi co nigdzie roboty nie znajdą tylko udając stróżów prawa....

Prawie mnie zgarneli ale w ost chwili przeparkowalem samochod pod Biedronke zawodnik MMA patrzyl na mnie jakby mial kija w dupie, ale pozdrowilem go usmiechem :) (znaczącym) Trzeba cos z tymi syfami tzn z tymi panami zrobic... moze podjechac i zaparkowac większą grupą bo jak mówicie, żeby chociaż firma zainwestowała we w miare ludzi na poziomie i z prezencją, ale tak tacy by sie nie podjeli..... a to zwykłe menty osiedlowe... które chcą zarobić na WÓDE i DRAGI..... GNOJE JEDNE!!!!!!!!!!

ja tez bym powiedzial ze nie zaplace i wsiadam w samochod próbuje odjechac...

Może warto tam parkowac a jak będą szli to odjeżdżać :):):):)

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-24, 14:30 

Może ktoś zna namiary na firmę właściciela posesji... galerii psia jego mać.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-24, 14:49 

Masz nr kom na ich stronie wystarczy zadzwonic umowic sie i spotkac

41-300 DG
Roździeńskiego 11

514-490-927

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-24, 15:33 

Nie o tych ciulików mi biega. Oni są jedynie firmą wynajętą do strzyżenia frajerów. Ktoś ich zatrudnił.
A dziś to mają tam żniwa. Polucjanci powinni postawić tam mobilny posterunek bo po minie jednego pałki wnosiłem, że ma w doopie spory z parkingowym i ryra go grupa zdrowo wqrwionych ludzi.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-24, 16:51 
Administrator

Najlepszym wyjściem byłby bojkot zakupów w galerii. Niestety niemożliwe do zrobienia na taką skalę, aby właściciel wymiękł.
Ilość postawionych znaków zakazu, podsypywanie gruzu pod garaże na podjazdy, blokady i dresy na parkingu wskazuje, że właściciel jest zjebem większego formatu.

Ostatnio edytowano 2012-10-24, 17:05 przez Towarzysz Winnicki, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-24, 17:04 

Pytałem się babek z piekarni o to co najemcy myślą...i jakby to rzec, wobec spadku obrotów ( realnego i mocno już odczuwalnego ) są głęboko rozczarowani ( czytaj : mają nerwa ) na poyeba, który to zorganizował. A mało tego... Po przeniesienia piekarni do lokalu po sklepie dziecięcym, robiący zakupy w piekarni nie będą mogli parkować na parkingu a jedynie pod Stonką.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-24, 17:08 
Administrator

A no to niewidzialna ręka rynku zadziała chyba szybciej niż by się mogłoby wydawać :)

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-24, 17:28 

Ale zanim niewidzialna ręka zadziała, całkiem realne blokady psują krew parkującym.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-24, 19:03 

Ja nigdy w tej "galerii" nie byłem i wobec opisanych tu zdarzeń nie zamierzam tam iść. Ale może taka akcja coś zadziała : wchodzimy do dowolnego sklepu/punktu w tej galerii, próbujemy coś kupić (najlepiej dużo rzeczy, aby sprzedawcy się nalatali) i przed zapłaceniem krzyczymy : "o kurwa, auto mi blokują" i wybiegamy ze sklepu. Po pięćdziesiątym takim numerze każdy najemca powinien się złamać.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-24, 20:44 

Tja to teraz takie creme dela creme....koleś siedział w aucie po tąże galerią a jeden z tych biszkoptów ukradkiem podszedł i założył kolesiowi blokadę poczym z małpią radością przykleił jakiś blankiet na szybę po stronie kierowcy spoglądając na kierowcę jak niemam swymprzeszywającym dogłębni zje@#$m wzrokiem....
A policja....no cóż oni conajwyżej mogą przyjechać ,pogadać, kawę wypić kawałek żywieckiej przekąsić itd....prawo niestety jest po stronie biszkoptów....

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-25, 08:47 

Zawsze można wejść do galerii i wyjść nic nie kupując w niej i wtedy moga sobie te blokady na te swoje łby pozakładać, bo wcale niemam obowiązku nic tam kupić, a klientem byłem, bo niby chciałem coś kupić a akurat nie było albo za drogo.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-25, 15:00 

Mozna tam isc i ich kręcić tych DRESIKÓW :):):) telefonem albo aparatem bo prawo tego nie zabrania, a jak cos zrobia poszarpia zniszcza aparat to bedzie dowod i na policje z tym :)

Ja moge dzisiaj isc tylko kilku chetnych szukam :) zeby nagrywac na kilka kamer :)

kto chetny??

1) Michal87sc

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-25, 18:37 
Moderator

temat robi się medialny
http://kanal99.pl/2012/10/7075/

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-25, 18:46 

I tak to jest w tym yebanym bantustanie. Niby w sądzie dostają po życi ale nadal firma działa. Bantustan normalnie. Da bum tsssssssssssss

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-25, 20:23 

michal87sc napisał(a):
Mozna tam isc i ich kręcić tych DRESIKÓW :):):) telefonem albo aparatem bo prawo tego nie zabrania, a jak cos zrobia poszarpia zniszcza aparat to bedzie dowod i na policje z tym :)

Ja moge dzisiaj isc tylko kilku chetnych szukam :) zeby nagrywac na kilka kamer :)

kto chetny??

1) Michal87sc

prawo nie zakazuje filmowania ani robienia zdjęć osób, budynków itp. Ale niewiele Ci z tego przyjdzie bo:
Przepis prawny:
art. 81.
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych,zawodowych;
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz,publiczna impreza.

O ile ochroniarki nie łamią prawa guzik z takim nagraniem zrobisz.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-25, 20:30 

stwierdzili że prawo do zakładania blokad ma tylko POLICJA i SM.....

Policjant i Sędzia tak mówi więc pewnie tak jest...

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-27, 10:14 

Ja zapłaciłem bo musiałem jechać do pracy a Policja stała i się przyglądała. Samochodu nie mogłem zostawić, bo by mi go odholowali. Na początku tygodnia idę na Policję złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (wymuszenie - policjanci byli świadkami jak wręczałem im haracz, targnięcie się na moją wolność i swobodę dysponowania swoją własnością). Zachęcam innych do podjęcia działania, bo ta "działalność" nosi znamiona zorganizowanej grupy przestępczej. To tak jakbym ja otworzył bramę na swój plac (oczywiście odpowiednio oznakowaną - w ich przypadku parking nie spełnia wymogów płatnego) i nie wypuszczę nikogo jak mi nie zapłaci 150 pln, albo wykosi trawę wokół domu. Ludzie uświadomcie sobie Ci kolesie codziennie popełniają tam przestępstwo(a)!. Moim celem jest uznanie przez wyższe organy porządku publicznego takiej formy prowadzenia działalności za przestępczą.

[ Dodano: 2012-10-27, 11:34 ]
Prawo do zakładania blokad ma wyłącznie Policja oraz straż gminna (miejska). Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 14 stycznia 2000 roku, §2 ust.5. Ponadto "blokady" powinny być odpowiednio oznakowane:
1. Nazwa podmiotu zakładającego blokadę
2. Numer ewidencyjny
3. Adres podmiotu zakładającego blokadę
4. Nr telefonu w celu ściągnięcia blokady
Ktokolwiek inny zakłada blokadę robi to bezprawnie.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-27, 11:28 

Teren jest prywatny. Są znaki i tabliczki więc właściciel może nawet ogrodzić i nie wpuszczać nikogo. Wjeżdzając na parking akceptujecie regulamin parkingu ( dla klientów galerii). Ciekawe czy wy byście chcieli jak na wasze podwórko parkują auto i idą do pobliskiego sklepu bo tak wygodniej. Co nie zmienia faktu że prawo do zakładania blokad ma policja i straż miejska. Lepiej tam nie parkować i nie mieć problemów

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-27, 12:57 

Ta galeria powinna nosić nazwę "Dawaj kasę i s********j"

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-27, 21:38 

Racja ... jak Ci ktoś upier ... li rękę w łokciu, to nie skarż go za to, tylko ciesz się, że Ci nie uje..ał całej. Co za myślenie ... "teren prywatny" nie oznacza, że mogę łamać na nim prawo. Ci "gentlemani" mogą w świetle prawa jedynie wcisnąć papierek za wycieraczkę z nakazem zapłaty za to i za tamto w terminie tym i tym, a niektórzy cieszą się, że zapłacili tylko 150 haraczu a nie 300. Czyli przysłowiowe upier ... enie łapy, o którym wspomniałem w pierwszym zdaniu.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-27, 21:56 

Oczywiscie ze pobieraja nielegalnie te oplaty. Czy ktos z was dostal paragon lub pokwitowanie??? Do skarbowki trzebaby to zglosic bo jak czlowiek gra na ulicy i dostanie do kapelusza 50 zl to juz jest afera a ci debile zbieraja dzien w dzien niezla sumke......proponuje UWAGE tvn-owska zaprosic!!!!!!! A tak wogole to powiedzcie mi co w sytuacji gdy zaparkuje pod galeria panowie zaloza mi blokade a ja np nie kupilam chleba w piekarni bo juz nie bylo albo fryzjer mnie nie przyjal bo mial duzo roboty albo spodnie ktore mierzylam w sklepie u gory byly za duze i innych nie bylo????!!!!! Tez mam zaplacic? Jak im udowodnic ze chcialam byc klientem galerii ale mi nie wyszlo.....???? Parodia jakas!!!!!

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-28, 01:24 

Moi drodzy, zrozumcie, że tu nie chodzi o utrzymanie porządku na terenie parkingu. Te sępy łapią każdego, kogo się da, a jak im się nie uda, albo w miarę logicznie się wytłumaczysz to z wielkim zawodem ściągną te blokady (no bo kurde muszem jusz ściongnondź bo to nie pszeidzie). To przestępcy!!!. Ta pseudo działalność nie ma nic wspólnego z biznesem, za to wiele z działalnością przestępczą. Właściciel galerii nie płaci im za usługi, a jedynym (albo może aż takim) dochodem jest haracz ściągnięty z uczciwych, ciężko pracujących na te pieniądze obywateli. Więc nie dziwcie się, że nie widzą wjeżdżających aut na parking tylko olbrzymi znak $ na kółkach i modlą się, żeby czasem ofiara poszła wyrzucić coś do kosza przy Biedronce albo wyjrzeć za róg budynku, czy nie nadchodzą czasem chmury burzowe. Jak jest kiepski dzień albo jak się rozkręcą to nawet kolesia siedzącego w samochodzie "zakują"albo wspomnianą we wcześniejszych postach samotną kobietę, która wyjdzie z pieczywem, bo wiedzą, że podrze się, podrze, ale może zapłąci.
P.S.
Kto ciekawy ... dam Wam znać jak zaniosę w poniedziałek na Policję to zawiadomienie, o którym wspomniałem wcześniej. Uwierzcie mi: WK..WIŁEM SIĘ!!! Przepraszam za wyrażenia :-/ Sam jestem ciekaw jak mnie przyjmą na komisariacie, ale biorąc przykład z "parkingowych" wychodzę z założenia: kto nie próbuje, ten nie ma.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-28, 08:25 

Pałki nic nie zrobią. Po prostu jak widać po parkingu jest zdecydowanie mniej aut, a to oznacza spadek obrotów u najemców. Strzał do własnej bramki drogo będzie kosztował właściciela obiektu. Nic nie uczy pokory jak pusta kieszeń.
A na marginesie komuś kiedyś nerw puści i parkingowy dostanie regularny oklep.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-28, 10:10 

magda_dg napisał(a):
Oczywiscie ze pobieraja nielegalnie te oplaty. Czy ktos z was dostal paragon lub pokwitowanie??? Do skarbowki trzebaby to zglosic bo jak czlowiek gra na ulicy i dostanie do kapelusza 50 zl to juz jest afera a ci debile zbieraja dzien w dzien niezla sumke......proponuje UWAGE tvn-owska zaprosic!!!!!!! ...!!

Program UWAGA poruszał temat tej firmy już w czerwcu.
tu masz link : http://uwaga.tvn.pl/59158,wideo,355789, ... ortaz.html

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-28, 11:35 

Kiedyś ludzie potrafili wyjść na ulice zlinczować kogoś za coś, a dzisiaj nie....

Zobaczcie ilu nas jest tu na forum....

Trzeba by sie tam wybrać, a dam se ręke uciąć że na TBS-ach nie jeden gosciu mieszka co ma pojęcie o walce wręcz tylko który to taki...

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-28, 11:49 

Kolego się czasy zmieniły. Pokolenie które w latach 80-tych rozpieprzyło system teraz się za łeb łapie, że efektem ich słusznego protestu są również takie historie jak ta z parkingiem. Wolny rynek, jak się okazało po kilku latach od upadku komuny, ma niewiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Bo skoro zarówno rzecznik policji i sądu otwarcie mówią o tym, że blokady są nielegalne ale jednocześnie rozkładają łapy bo w prawie jest dziura, która czyni bezkarnymi te łajzy to jest to hucpa i tyle. I policjant i sędzia biorą kasę z naszych podatków wiec niech ruszą łbem i coś z tym zrobią. To ich brocha. Albo niech się zmywają z państwowych posad. A ja osobiście namawiam gorąco do bojkotu galerii. Pusta kieszeń będzie bolesną nauczką dla frajera właściciela.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-28, 12:08 
Administrator

Najlepiej wozić w bagażniku dobry brzeszczot do metalu + druga osoba nagrywa wszystko telefonem na wypadek gdyby dresy broniły swego narzędzia "pracy".

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-28, 13:05 

masakra jakaś!!!!

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-28, 13:27 

Co do skarbówki to wcale nie głupi pomysł jeśli rzeczywiście nie wydają pokwitowań,rachunków itp.W końcu to nieopodatkowany dochód a inaczej mówiąc haracz a jak haracz to przestępstwo.Wypadało by kogoś ze skarbówki pofatygowac bądz prowokację;) przeprowadzić nagrać dowód przestępstwa i wtedy jakieś kary się napewno posypią.Nie takich skarbówka rozkładała na łopatki...czasami niestety nie tych co trzeba.Ale trza spróbowac biszkopty utęperowac.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-29, 10:04 

link i się coś rusza w sprawie

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-29, 14:47 

Więc odwiedziłem komisariat w Będzinie i nic ... nie dostrzegli albo nie chcieli dostrzec popełnienia przestępstwa. Jedyna droga to złożyć skargę w sądzie cywilnym. Z podanego linku wynika, że Policja nie tyle może co powinna zainterweniować i nakazać ściągnięcie blokady i jak widać nie robią tego. Wstyd, policja zachowuje się jak Straż Miejska, tego nie może, tamtego nie może. Jedyny sposób to wozić ze sobą łom, albo brzeszczot, ewentualnie prowizorycznie zmontowaną wkrętarę z tarczą do metalu. Jak najbardziej mamy prawo usunięcia na własną rękę tych kajdanów, bez żadnych konsekwencji prawnych. W życiu nie przestąpię progu tej galerii i wszystkim znajomym będę opowiadał tą historię, żeby nie dali zarobić temu świrowi ani grosza. Trzeba przyznać, że zaskoczyli mnie tą blokadą, ale już wiem jak mam reagować na przyszłość, gdy spotka mnie taka niespodzianka. Ściągam blokady siłą i zawożę na złom, więc jeszcze na tym zarobię :-)

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-29, 15:55 

instrukcja uwalniania blokady
-podnieś koło,spuść powietrze z opony,usuń blokadę,wymień koło na zapasowe,sprzedaj blokadę w najbliższym punkcie skupu złomu.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-29, 18:31 

Blokady są git

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1